Konkurs rysunkowy i nowy elementarz puckiej policji „Z prawem na Ty”

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Z PRAWEM NA TY’’

We wtorek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,,Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostaną umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.

Policjanci w roku szkolnym 2017/2018 wprowadzają podręcznik prewencyjny „Z Prawem na Ty”, na podstawie którego młodzież będzie uczyć się pozytywnych zachowań, jak unikać zagrożeń. Z publikacji opracowanej przez mundurowych dowiedzą się jakie konsekwencje prawne niosą za sobą nieodpowiednie zachowania. Policjanci chcą, aby dzieci miały swój udział w realizacji podręcznika, dlatego też ogłoszony został konkurs plastyczny na stworzenie przez uczniów prac plastycznych przedstawiających bohaterów poszczególnych rozdziałów. Wszystkie szkoły w powiecie puckim otrzymały zaproszenie do konkursu wraz z regulaminem.

W sumie do policjantów wpłynęło 108 prac, z czego komisja wybrać mogła jedynie sześć. Wybór nie mógł być łatwą sprawą – zwłaszcza, że rysunki musiały być narysowane jedynie ołówkiem. Policjantki z puckiej komendy wraz z nauczycielami wybrali 6 projektów plastycznych, które zostaną umieszczone w poszczególnych rozdziałach książki. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk i wiceburmistrz Władysławowa Kamil Pach oraz laureaci konkursu, którym wręczono nagrody i upominki. Następnie najmłodsi goście na zaproszenie szefa puckich mundurowych insp. Leszka Gurskiego przystąpili do zwiedzania budynku komendy. Dzieci zadawały wiele pytań, na które policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Najwięcej emocji wśród milusińskich wzbudziły cele zatrzymań do których mogły zajrzeć.

Wybierz interesujący układ