Łebcz: Gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowego

W miniony piątek o godz. 11:00 w szkole podstawowej im. Polskich Noblistów w Łebczu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku przeprowadzili gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 11 szkół podstawowych. W eliminacjach wzięły udział 4-osobowe drużyny, które reprezentowały swoje szkoły. Na tym etapie zawodnicy zmierzyli się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej. Od lat w tym przedsięwzięciu biorą udział także policjanci puckiej drogówki. Celem konkursu jest popularyzowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poszerzenie wiedzy najmłodszych użytkowników dróg z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci ruchu drogowego puckiej komendy. Wśród uczestników bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Żelistrzewie.

Na zakończenie dyplomy oraz nagrody dla wszystkich uczestników wręczał sierż.szt. Marcin Kloka oraz Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Wybierz interesujący układ