Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

?Wieczór Bożonarodzeniowy? Gminy Puck

     Przedświąteczne spotkanie wokół symbolicznego opłatka i kolędowej pieśni, to tradycja kultywowana w Gminie Puck od wielu lat. Na sali wspólnie zasiadają ludzie tworzący i wspierający życie społeczno-kulturalne, samorządowcy oraz miłośnicy sztuki bożonarodzeniowej. Wśród obecnych byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck oraz Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Gminy Puck. Jak zwykle gospodarzem imprezy był dr Jan Dettlaff ? dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

     Tegoroczny Wieczór Bożonarodzeniowy w Żelistrzewie stał pod znakiem występów rodzimych zespołów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: ?Sztrądowé ?stë? ? dziecięcy zepół kaszubski z Żelistrzewa, Schola i Chór Jubileum pod dyrekcją Anny Łukasik ? również z Żelistrzewa. Do tonu świątecznego klimatu włączył się także zespół folklorystyczny ?Bursztynki? z Mieroszyna.

     Z zachwytem oklaskiwano artystów. Półtoragodzinny program, był niezwykłą ucztą duchową dla zebranej publiczności. Moc doznań artystycznych przeplatały się z refleksją kolędowej Tajemnicy. W majestacie nadchodzących świąt, dyrektor OKSiT w Gminie Puck jak i Wójt Gminy Puck złożyli uczestnikom spotkania najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.

     Jak każe tradycja, impreza zakończyła się wspólnym poczęstunku ? przy świątecznym torcie – w atmosferze pełen serdeczności i otwartości serc w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Brunon Ceszke

 

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: