• Gmina
  • Wojsko pomaga w rozdysponowaniu żywności w Gminie Puck

Wojsko pomaga w rozdysponowaniu żywności w Gminie Puck

ng>Wojsko Obrony Terytorialnej pomaga Gminie Puck w rozdysponowaniu żywności, którą Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku otrzymuje w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebujących. Paczki żywnościowe trafiają do klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku, a także osób przebywających w kwarantannie w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Kilka dni temu wojsko pomogło w rozdysponowaniu paczek żywnościowych przygotowanych przez GOPS w Pucku dla mieszkańców Gminy Puck w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Wszystko w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i trudnościami logistycznymi w przekazaniu żywności.  Łącznie w Gminie Puck z pomocy w formie żywności z POPŻ korzysta 500 osób ze 189 rodzin.

-Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc w tej sytuacji, ponieważ możliwości Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w tym zakresie są obecnie ograniczone. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała i będzie dalsza taka możliwość z pewnością ponownie skorzystamy z takiego rozwiązania – mówi Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

– Mieliśmy problem z dystrybucją żywności, w związku z obecną sytuacją. Umawialiśmy klientów w odstępach czasowych, jednak trwało to bardzo długo. Wojsko zaproponowało swoją pomoc w zakresie dystrybucji żywności, z czego chętnie skorzystaliśmy – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku Iwona Rumanowska. – Żywność dla mieszkańców pochodzi z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebujących. Współpracujemy w tym zakresie z Trójmiejskim Bankiem Żywności.

W asortymencie pomocy żywnościowej znajduje się 21 artykułów spożywczych. Jedna paczka w dostawie to od 6,5 kg do nawet 10 kg żywności. Każdy z Klientów otrzymuje około 50 kg żywności w ramach trwania podprogramu, czyli w 6 dostawach. Żywność kierowana jest do osób objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku. Oprócz tego GOPS świadczy również pomoc w zakresie dostarczenia żywności dla osób objętych kwarantanną, w związku z koronawirusem.

Jeżeli zgłosi się do nas osoba przebywająca w kwarantannie, weryfikujemy tę informację w Sanepidzie. Następnie wykonujemy zapotrzebowanie w Trójmiejskim Banku Żywności w Gdańsku i Wojsko Obrony Terytorialnej dostarcza do nas zamówioną żywność. Następnie paczki zostają dostarczone do potrzebujących osób przez Państwową Straż Pożarną – opowiada dyrektor GOPS w Pucku.

Obecnie z takiego wsparcia skorzystała jedna 4-osobowa rodzina. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku spodziewa się, że w najbliższym czasie zgłosi się więcej potrzebujących osób.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

plakat POmorskie z Ukrainą
Skip to content