XVI Puckie Spotkania Kolędnicze w Żelistrzewie

Kolędowanie na scenie w Gminie Puck ma już ? 34.letnią tradycję. W Wiejskim Domu Kultury Żelistrzewie po raz kolejny spotkali się młodzi kolędnicy, aby zaprezentować dorobek artystyczny z zakresu obrzędowości religijno-ludowej okresu Bożego Narodzenia. Tym razem wystąpiło dziewięć zespołów z terenu gminy i miasta Puck (w tym jeden poza konkursem).

Przy wystrojonej choince i betlejemskim żłóbku młodzież szkolna przedstawiała jasełka oraz widowiska obrzędowe. Gości oficjalnie powitał dr Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Wśród obecnych była m.in. Iwona Domachowska ? Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Pucku.

Komisja pod przewodnictwem Józefa Roszmana pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom Bożeny Rozmarynowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za sztukę ?Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu?. Drugą nagrodę zdobył zespół Joanny Ceynowa ze Szkoły Podstawowej w Mieroszynie za widowisko ?Prawdziwa historia Bożego Narodzenia?. Trzecia nagroda przypadła w udziale podopiecznym Elżbiety Sikory-Jędrzejewskiej z zespołu ?Lalkowe Bractwo? działający przy świetlicy OKST-u Gminy Puck w Starzynie. W formie ?teatru lalek? przedstawili scenkę ?A komu ja służył będę?. Wyróżnienie otrzymał zespół Anny Detlaf Szkoły Podstawowej w Celbowie, który zaprezentował sztukę ?Walka o ludzkie dusze?.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Bożena Rozmarynowska z Rekowa Górnego. Tytuł ?indywidualności sceniczne? przyznano: Konrad Kąkol  z Rekowa Górnego za rolę ?bezdomnego? oraz Magdalenie Rathnau z Celbowa, która wcieliła się w ?diabełka?. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była Laura Golla ? trzy i pół letni ?aniołek? z Leśniewa. Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy, statuetkę ?Aniołka? oraz paczkę ze słodyczami. Nagrodzone zespoły ponadto, talony na zakup nagród. Osobom wyróżnionym wręczono albumy i dyplomy pamiątkowe.

W przeglądzie zaprezentowały się ponadto szkolne zespoły kolędnicze z Leśniewa, Strzelna, Werblini oraz teatr ?Dialog? Wiejskiego Klubu Kultury w Leśniewie. Imprezę uświetnił występ zespołu obrzędowego ?Paneszki? z Żelistrzewa.

Organizator imprezy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Wsparcie finansowe: Starostwo Powiatowe.

Brunon Ceszke

Więcej zdjęć na kaszuby24.pl

 

 

baner.Kolędnicy.2018

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content