Bogdan Somkowski, Gertruda Lademann i Rekowianie Rekowo Górne najlepsi w 16. turnieju Puckiej Ligi Baśki w Pucku!

16 kwietnia 2016 r. w sali MOKSiR w Pucku odbył się szesnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 113 zawodników w tym 4 kobiety z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Bogdana Somkowskiego (Pianka Gdynia) przed Wojciechem Malon (Rekowianie Rekowo Górne) oraz Markiem Brzozowskim (Brzozaki Mechowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Rekowianie Rekowo Górne grająca w składzie: Wojciech Malon, Władysław Darżnik, Gertruda Lademann, Tadeusz Gąsiorowski, Andrzej Szlas oraz Andrzej Dawidowski przed drużyną Remus Żelistrzewo oraz ekipą Gran Krokowa. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademann (Rekowianie Rekowo Górne).

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami. Dodatkowo Mirosław Blaszke z drużyny Kaszubska Baśka Puck ufundował nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju, najwyżej sklasyfikowanej kobiety oraz Zygmunta Semmerling, który został najlepszym Baśkarzem drużyny z Pucka na 16. turnieju Puckiej Ligi Baśki.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 16 turnieju:

Nazwisko i imię Drużyna
Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
Malon Wojciech Rekowianie Rekowo Górne
Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo
Jamrus Jan Białogóra
Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne
Baran Marek Gran Krokowa
Goyka Antoni Karo Starzyno
Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
Labudda Kazimierz Strzecha Starzyno
Piontke Marcin Kłos Werblinia
Koziróg Ryszard Gran Krokowa
Dampc Eugeniusz Walety Bolszewo
Bistram Alojzy Walety Bolszewo
Jaszke Bolesław Remus Żelistrzewo
Poerling Hubert Karo Starzyno

Czołówka klasyfikacji drużynowej 16 turnieju:

l.p. Drużyna
Rekowianie Rekowo Górne
Remus Żelistrzewo
Gran Krokowa
Strzecha Starzyno
Kłos Werblinia
Karo Starzyno
Walety Bolszewo
Brzozaki Mechowo
Szpela Władysławowo
Białogóra

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po szesnastu turniejach:

Nazwisko i imię Drużyna
Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
Adas Mateusz Szpela Władysławowo
Dawińdziak Ryszard Białogóra
Koziróg Ryszard Gran Krokowa
Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
Scheiba Zbigniew Karo Starzyno
Baran Marek Gran Krokowa
Jeske Kazimierz Remus Żelistrzewo
Adas Wojciech Szpela Władysławowo
Bojka Jerzy Bocar Osłonino
Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
Jamrus Jan Białogóra

Czołówka klasyfikacji drużynowej po szesnastu turniejach:

Drużyna
Gran Krokowa
Pianka Gdynia
Szpela Władysławowo
Białogóra
Dragon Gdynia
Remus Żelistrzewo
Walety Bolszewo
Rekowianie Rekowo Górne
Karo Starzyno
Kłos Werblinia

Następny turniej odbędzie się 24 kwietnia (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl
DSC02422Zdjęcie przedstawia najlepszą drużynę turnieju (Rekowianie Rekowo Górne)

Categories: Sport