[FOTO, VIDEO] Dożynki Gminy Puck – Mrzezino 2014

Ta tradycyjna impreza jest nie tylko „Świętem Rolnika” w Gminie Puck, ale i znakiem pełnej integracji i ukazaniem aktywności społecznej wiejskich środowisk. Ponad 20 sołectw w uroczystym korowodzie prezentuje swoje piękne wieńce dożynkowe. W tym momencie prezentowany jest również dorobek społeczny jak i wszelkie walory kulturowe poszczególnych miejscowości. Integralną częścią uroczystości jest msza św. w intencji rolników. Jak każe tradycja, starostowie dożynek wręczają chleb gospodarzowi gminy – Wójtowi. Po poświęceniu, ten, wraz z innymi przedstawicielami władz dzieli się nim ze społeczeństwem. W części artystycznej prezentują się najlepsi artyści gminy i nie tylko… Stałym elementem dożynek jest występ „Gwiazdy Wieczoru”. Na oczach szerokiej publiczności toczą się potyczki pomiędzy sołectwami w ramach Dożynkowego Turnieju Wsi. W ramach tegoż, oceniane są również wieńce dożynkowe. Najlepsi są nagradzani przez Wójta Gminy. Dożynki są również okazją do uhonorowania odznaczeniami najlepszych rolników jak i podsumowania konkursu „Piękna Wieś”.

Komunikat z Dożynek Gminy Puck – Mrzezino’2014 – pobierz

 

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6051433578686877057]

Więcej zdjęć na: www.24kaszuby.pl

Konkurs dożynki produkt regionalny – pobierz

Regulamin konkurs produkt regionalny – pobierz

Regulamin konkursu wiedzy ekologicznej – pobierz   Program Kaszubskich Dożynek Gminy Puck- Mrzezino ‘2014 12:30 przyjazd delegacji sołeckich z wieńcami- spotkanie przy kościele parafialnym i ustawianie korowodu na placu kościelnym, 13:00 Msza św. Dziękczynna Dożynkowa z ceremoniałem dożynkowym…- kościół parafialny, 13:50 przemarsz korowodu dożynkowego z Orkiestrą Dętą ze Strzelna na boisko sportowe- c.d. ceremoniału dożynkowego, Przemówienia Władz Samorządowych i Gości… Od ok. 14:45 występy artystyczne zespołów regionalnych i konkursy rekreacyjne, Zespół Kaszubski Manijoce i Zespół Folklorystyczny Bursztynki z Mieroszyna, 15:15 Konkursy i wyróżnienia gminne – „Piękna Wieś”, wyniki konkursu Wieńca Dożynkowego, konkurs ekologiczny ARiMR / przerywniki – Bursztynki i Orkiestra Dęta ze Strzelna, 16:10 Rzut Stolemowy – konkurs siłowy rzucania kamieniem, 16:25 ALIBI z programem estradowym i sobowtórem Maryli Rodowicz… 18:20 Podsumowanie konkursów dożynkowych i warsztatów gastronomicznych KGW / ARiMR 19:00 Wieczór z muzyką zespołu GÓRALSKA HORA Ponadto towarzyszyć będą: – kuchnia kaszubska i kawiarenka, stoiska handlowe i prezentacyjne, wesołe miasteczko oraz promocja twórców ludowych… Rozkład jazdy PKS KIERUNEK: CH „Port Rumia”
PRZYSTANEK: Mrzezino I KIERUNEK: Puck, Dworzec Autobusowy
PRZYSTANEK: Mrzezino I 1   2   Mapa dojazdu DOJAZD DO DOŻYNEK. MRZEZINO   dojazd do Mrzezina   2014.dożynki

Wybierz interesujący układ