Jerzy Bojka, Halina Drzeżdżon i Dragon Gdynia najlepsi w 15. turnieju Puckiej Ligi Baśki w Leśniewie!

21 marca 2015 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się piętnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2014/2015. W turnieju wzięła udział liczba 139 zawodników w tym 5 kobiet z 26 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Jerzego Bojka (Bocar Osłonino) przed Władysławem Darżnik (Rekowianie Rekowo Górne) oraz Bogdanem Somkowskim (PKA Gdynia). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Dragon Gdynia grająca w składzie: Andrzej Czarnecki, Zenon Treder, Waldemar Zduńczyk, Stanisław Stefański, Marian Matysiak oraz Mieczysław Balewski przed drużyną Pianka Gdynia oraz ekipą Gran Krokowa. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Halina Drzeżdżon (Karo Starzyno), która zajęła czterdzieste trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Dziesięciu najlepszych zawodników, trzy najwyżej sklasyfikowane kobiety , pięć najlepsze drużyny zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Ponadto sołtys wsi Połczyno oraz Radny Gminy Puck Łukasz Korthals ufundował 3 puchary: dla najwyżej sklasyfikowanego gracza, zawodniczki z najlepszym rezultatem oraz dla najlepszego Baśkarza z Połczyna, którym został Walenty Potrykus.


Czołówka klasyfikacji indywidualnej 15 turnieju:

l.p. Nazwisko i imię Drużyna
1. Bojka Jerzy Bocar Osłonino
2. Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne
3. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
4. Myślisz Józef Szpela II Władysławowo
5. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
6. Bielecki Piotr Emeryci Mrzezino
7. Dettlaff Stanisław Kaszubska Baśka Puck
8. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
9. Jaszke Bolesław Bocar Osłonino
10. Liecau Roman Gran Krokowa
11. Czarnecki Andrzej Dragon Gdynia
12. Treder Zenon Dragon Gdynia
13. Kwidziński Kazimierz Kłos Werblinia
14. Zduńczyk Waldemar Dragon Gdynia
15. Piontke Marcin Kłos Werblinia


Czołówka klasyfikacji drużynowej
15 turnieju:

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Dragon Gdynia 57,5 352
2. Pianka Gdynia 56,5 346
3. Gran Krokowa 54,0 313
4. Walety Bolszewo 50,5 262
5. LZS Sokół Strzelno 50,0 312
6. Karo Starzyno 50,0 298
7. Kłos Werblinia 49,0 32
8. Bocar Osłonino 48,0 370
9. Rekowianie Rekowo Górne 47,0 84
10. Emeryci Mrzezino 46,0 155


Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 15 turniejach

l.p. Nazwisko i Imię Drużyna Duże punkty Punkty stolikowe
1. Koziróg Ryszard Gran Krokowa 201,5 1045
2. Putkowski Tomasz Brzozaki Mechowo 196,0 715
3. Kreft Kazimierz Pianka Gdynia 182,0 696
4. Liecau Roman Gran Krokowa 177,0 656
5. Jędrzejak Wojciech Bałtyk Władysławowo 174,0 715
6. Drzeżdżon Zbigniew Karo Starzyno 170,5 684
7. Poerling Hubert Białogóra 169,0 719
8. Palczykowski Jerzy Remus Żelistrzewo 165,0 789
9. Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne 165,0 241
10. Brzozowski Andrzej Brzozaki Mechowo 163,5 509
11. Kaźmierczak Mariusz Gran Krokowa 162,0 488
12. Brzozowski Adam Brzozaki Mechowo 162,0 274
13. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia 161,0 515
14. Otrombke Roman LZS Sokół Strzelno 160,0 694
15. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo 159,0 374


Czołówka klasyfikacji drużynowej po 15 turniejach

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Brzozaki Mechowo 779,0 3702
2. Gran Krokowa 773,5 3524
3. Dragon Gdynia 751,0 3148
4. Pianka Gdynia 719,5 2978
5. Białogóra 695,5 2697
6. Remus Żelistrzewo 681,5 2739
7. Kłos Werblinia 660,0 1891
8. PKA Gdynia 649,0 2086
9. Bałtyk Władysławowo 648,5 1777
10. LZS Sokół Strzelno 621,5 1414

Następny turniej odbędzie się 11 kwietnia (sobota) o godz. 17:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC09598

DSC09594

DSC09593

DSC09585

 

Categories: Leśniewo,Sport