Połczyno: Dzień Babci i Dziadka

 W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia 2016 roku odbyła się ta wyjątkowa akademia. Na wstępie Pani Dyrektor Grażyna Pokorska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W na początku uczniowie uczestniczący w zajęciach tanecznych grupy „Mambo” zaprezentowali się w czterech tańcach. Po tańcach nasi najmłodsi, czyli przedszkolaki dały koncert kolęd przy akompaniamencie swojego pana Macieja. W dalszej części w formie wierszy, piosenek oraz tańców uczniowie klas I – V dzieci złożyły dziadkom  i babciom życzenia. Potem zaprezentowały się świetliki z wierszami, tańcem oraz dwoma humorystycznymi skeczami z o naszych babciach. Następnie dziewczynki z koła muzycznego zaśpiewały piosenkę „Ulepimy dziś bałwana” w trzech odsłonach wiekowych. Na zakończenie Basia zaśpiewała dwie pastorałki. Uwieńczeniem występów naszych uczniów było zaprezentowanie kilku utworów z lat młodości naszych dziadków „Rudy rydz”, „Autostop” „Kawiarenki”… przez uczniów klasy VI. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali dziadkom „Sto lat” i wjechał wspaniały tort przygotowany przez nasze mamy. Następnie uczniowie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne kwiatki, serca, wazoniki. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Nasi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Po kawce na naszych gości czekała kolejna atrakcja w postaci koncertu chóru męskiego „Harmonia” z Wejherowa co bardzo uświetniło nasze spotkanie. Wszystkim dziękujemy z przybycie i już nie możemy się doczekać kolejnego razu.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6246248630314366081]

Wybierz interesujący układ