[FOTO] III miejsce dla Brudzewa na Samorządo-Diecezjalnych Dożynkach w Starym Polu

W tym roku na Samorządowo-Diecezjalnych Dożynkach w Starym Polu Gminę Puck reprezentowały dwa sołectwa: Brudzewo i Celbowo. Wieńce obu wsi stanęły do Wojewódzkiego Konkursu Na Wieniec Dożynkowy. Pierwszą nagrodę otrzymał wieniec z Gorzyna powiat słupski, drugą wieniec z miejscowości Rąb powiat kartuski, trzecią nagrodę- talon na kwotę 500zł na zakupy w Lubianie otrzymał wieniec z Brudzewa.

Mariola Parchem OKSiT Puck

film na TVP 

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6059336593756614817]

————————————————————————————————————————

Samorządowo-Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 14 września 2014 r. Starym Polu. Świętowanie rozpocznie się mszą święta na terenie oddziału Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Uroczystości zakończą koncerty zespołów Aram i Trabanda.

Święto plonów rozpocznie o godz. 11.00 uroczysta msza święta w intencji rolników. W programie święta zaplanowano ogłoszenie wyników konkursu na wieniec dożynkowy. Uroczystości dożynkowe towarzyszą Jesiennym Targom Rolniczym – dwudniowemu wydarzeniu, które stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz uzyskania wiedzy o technologiach stosowanych w produkcji rolnej.

Wybierz interesujący układ