V turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2017/2018

4 listopada 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbył się piaty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2017/2018. W rozgrywkach wzięło udział 119 zawodników (4 kobiety) z 23 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Jacka Pohl (Wejher Wejherowo) przed Henrykiem Szopa oraz Józefem Dettlaff (obaj LZS Sokół Strzelno). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła Baśka Białogóra, grająca w składzie: Andrzej Minga, Zbigniew Mudlaff, Stanisław Kopystecki, Andrzej Maszke i Jan Jamrus, przed LZS Sokołem Strzelno oraz ekipą Neta Darzlubie.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Wittbrodt (OSP Łebcz), która zajęła 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

3 najwyżej sklasyfikowane kobiety, 15 najlepszych Baśkarzy oraz 5 zespołów z najwyższą ilością punktów zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Czołówka rankingu indywidualnego 5 turnieju:

Lp.

Nazwisko i Imię

Drużyna

1.

Pohl Jacek

Wejher Wejherowo

2.

Szopa Henryk

LZS Sokół Strzelno

3.

Dettlaff Józef

LZS Sokół Strzelno

4.

Pallach Jan

Luzino I

5.

Willa Andrzej

OSP Mrzezino

6.

Minga Andrzej

Baśka Białogóra

7.

Semmerling Bogdan

Neta Darzlubie

Wittbrodt Getruda

OSP Łebcz

9.

Mudlaff Zbigniew

Baśka Białogóra

10.

Adas Mateusz

Szpela Władysławowo

11.

Labudda Kazimierz

Szpela II Władysławowo

12.

Radtke Henryk

Kłos Werblinia

13.

Klecha Marek

Neta Darzlubie

14.

Sitarz Adam

Szpela Władysławowo

15.

Czerwionka Kazimierz

Indywidualnie

Czołówka rankingu drużynowego 5 turnieju:

l.p.

Drużyna

d/p

m/p

1.

Baśka Białogóra

85

373

2.

LZS Sokół Strzelno

83

581

3.

Neta Darzlubie

82

419

4.

Szpela Władysławowo

80

242

5.

OSP Gnieżdżewo

79

150

6.

Bocar Osłonino

74

245

7.

OSP Mrzezino

72

227

8.

Bar Pianka Gdynia

69

290

9.

Remus Żelistrzewo

69

82

10.

Bałtyk Władysławowo

68

173

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 5 turniejach:

Lp.

Nazwisko i Imię

Drużyna

1.

Brzozowski Marek

Brzozaki Mechowo

2.

Dettlaff Józef

LZS Sokół Strzelno

3.

Jurkiewicz Stanisław

Bar Pianka Gdynia

4.

Kreft Kazimierz

Remus Żelistrzewo

5.

Szopa Henryk

LZS Sokół Strzelno

6.

Sitarz Adam

Szpela Władysławowo

7.

Adas Wojciech

Szpela Władysławowo

8.

Semmerling Bogdan

Neta Darzlubie

9.

Klecha Marek

Neta Darzlubie

10.

Bojka Jerzy

Bocar Osłonino

11.

Putkowski Tomasz

Brzozaki Mechowo

12.

Białk Józef

LZS Sokół Strzelno

13.

Bałachowski Wacław

Remus Żelistrzewo

14.

Brzozowski Adam

Brzozaki Mechowo

15.

Konkel Franciszek

Szpela Władysławowo

Czołówka klasyfikacji drużynowej po 5 turniejach:

l.p.

Drużyna

d/p

m/p

1.

Brzozaki Mechowo

381

1537

2.

Szpela Władysławowo

376

1269

3.

LZS Sokół Strzelno

367

1794

4.

Remus Żelistrzewo

364

724

5.

Baśka Białogóra

362

1301

6.

Dragon Gdynia

348

614

7.

Neta Darzlubie

347

927

8.

Bar Pianka Gdynia

342

422

9.

Bocar Osłonino

334

458

10.

Walety Bolszewo

332

489

Szósty turniej sezonu 2017/2018 odbędzie się 18 listopada (sobota) o godz. 16:00 w Cetniewie (COS OPO Cetniewo, Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo).

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

zdjęcie przedstawia kolejno:

– najlepsza zawodniczkę turnieju Gertrudę Wittbrodt (OSP Łebcz)
– najwyżej sklasyfikowanego zawodnika Jacka Pohl (Wejher Wejherowo)
– drużynę z największą ilością punktów: Baśka Białogóra.
DSC04220 DSC04225 DSC04230

Categories: Sołectwa,Sport,Strzelno