Wernisaż Błażeja Wittstock w Domu Kaszubskim w Swarzewie

Dnia 28.06.2015 w Domu Kaszubskim w Swarzewie, odbył się wernisaż malarski Błażeja Wittstock z Chłapowa. Artysta to 15-to letni chłopiec, uczeń gimnazjum we Władysławowie. Mimo młodego wieku Błażej zdobył już wiele nagród. Między innymi:

– Laureat olimpijskiego konkursu plastycznego : ,,KOMPOZYTOR SERCU NAJBLIŻSZY”
– Laureat wojewódzkiego konkursu plastycznego : ,, WSPANIAŁY ŚWIAT TURCJI”
– III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym : ,, 20 LAT PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ”
– Nagroda na olimpijskim konkursie plastycznym : ,,MISTRZOWIE ENERGII”
– Państwowy konkurs w Gdyni : ,,ODKRYWAMY TALENTY NA POMORZU”

Błażej uczęszczał na zajęcia kółka plastycznego do pani Anny Fijoł . Od kilku lat chodzi na lekcje do pani Teresy Bartosiewicz. Malowanie sprawia mu to wielką przyjemność i radość. Tematyka jego prac to: kwiaty, krajobrazy i morze. Marzy o tym, aby zostać sławnym malarzem.

Irena Kobiella Animator Kultury w Swarzewie.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6166643508314182145]

Więcej zdjęć na www.oksitpuck.pl

Wybierz interesujący układ