Włodarze gminy Puck odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,, Senior + ” w Starogardzie Gdańskim

Dnia 24 lipca włodarze gminy Puck odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,, Senior + ” w Starogardzie Gdańskim. Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która sprawuje pieczę nad Dziennym Domem ,, Senior + ” Urszula Ossowska udzielili informacji na temat funkcjonowania obiektu. Pokazali poszczególne pomieszczenia placówki. Znajduje się tam sala rehabilitacyjna; tzw. gabinet zabiegowy, w którym przyjmuje pielęgniarka; sala komputerowa, dobrze wyposażone i przygotowane do potrzeb osób starszych łazienki, aneks kuchenny oraz serce miejsca jadalnia, w której poza posiłkami odbywa się najwięcej zajęć. Gmina Puck planuje utworzenie podobnego domu, aby zwiększyć poczucie sensu życia i integracji seniorów, poprzez redukowanie izolacji i marginalizacji osób starszych