XII turniej Puckiej Ligi Baśki 2014/2015

Piotr Radtke, Gertruda Lademan i Remus Żelistrzewo najlepsi w 12. turnieju w Mechowie!

8 lutego 2015 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbył się dwunasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2014/2015. W turnieju wzięła udział liczba 133 zawodników w tym 4 kobiety z 25 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Piotra Radtke (Huragan Smolno) przed Kazimierzem Ruszczyk oraz Bogdanem Somkowskim (obaj Pianka Gdynia). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Remus Żelistrzewo grająca w składzie: Zygmunt Wiśniewski, Jerzy Palczykowski, Tadeusz Kański, Kazimierz Jeske oraz Wacław Bałachowski przed drużyną Huragan Smolno oraz ekipą PKA Gdynia. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne), która zajęła osiemdziesiąte pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz trzy najlepszych drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 12 turnieju:

l.p. Nazwisko i Imię Drużyna
1. Radtke Piotr Huragan Smolno
2. Ruszczyk Kazimierz Pianka Gdynia
3. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia
4. Wiśniewski Zygmunt Remus Żelistrzewo
5. Bigott Antoni Emeryci Mrzezino
6. Grochocki Jan PKA Gdynia
7. Palczykowski Jerzy Remus Żelistrzewo
8. Palczykowski Dawid Brzozaki Mechowo
9. Myślisz Józef Szpela II Władysławowo
10. Rost Bogusław Darzlubie
11. Semmerling Bogdan Darzlubie
12. Klebba Zenon Huragan Smolno
13. Ellwart Eugeniusz OSP Gnieżdżewo
14. Białk Józef LZS Sokół Strzelno
15. Poerling Hubert Białogóra

 

Czołówka klasyfikacji drużynowej 12 turnieju:

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Remus Żelistrzewo 56,0 409
2. Huragan Smolno 54,5 253
3. PKA Gdynia 54,0 144
4. Pianka Gdynia 53,0 239
5. Darzlubie 52,5 294
6. Szpela II Władysławowo 52,5 186
7. OSP Gnieżdżewo 47,5 185
8. LZS Sokół Strzelno 46,0 242
9. Kłos Werblinia 45,5 186
10. Emeryci Mrzezino 45,0 206

 

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 12 turniejach

l.p. Nazwisko i Imię Drużyna Duże punkty Punkty stolikowe
1. Putkowski Tomasz Brzozaki Mechowo 176,5 774
2. Koziróg Ryszard Gran Krokowa 169,0 963
3. Kreft Kazimierz Pianka Gdynia 152,0 782
4. Drzeżdżon Zbigniew Karo Starzyno 146,5 756
5. Poerling Hubert Białogóra 138,5 613
6. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo 138,5 461
7. Liecau Roman Gran Krokowa 138,5 417
8. Brzozowski Adam Brzozaki Mechowo 135,0 224
9. Duzowski Bolesław Pianka Gdynia 132,0 366
10. Brzozowski Andrzej Brzozaki Mechowo 130,0 479
11. Okólski Andrzej Bałtyk Władysławowo 129,0 574
12. Palczykowski Jerzy Remus Żelistrzewo 127,5 599
13. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia 127,5 537
14. Maszke Andrzej Białogóra 127,0 536
15. Jędrzejak Wojciech Bałtyk Władysławowo 127,0 320

 

Czołówka klasyfikacji drużynowej po 12 turniejach

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Brzozaki Mechowo 656,0 3413
2. Gran Krokowa 617,0 2655
3. Dragon Gdynia 597,5 2404
4. Pianka Gdynia 574,5 2399
5. Białogóra 561,0 2200
6. PKA Gdynia 542,5 2310
7. Remus Żelistrzewo 542,5 2111
8. Kłos Werblinia 521,5 1380
9. Bałtyk Władysławowo 509,5 1303
10. Darzlubie 496,0 836

 

Następny turniej odbędzie się 22 lutego (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC09169

 Najlepszy gracz turnieju Piotr Radtke (Huragan Smolno)

DSC09170

 Najwyżej sklasyfikowana kobieta Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne)

DSC09173

 Najlepsza drużyna Remus Żelistrzewo

 

Categories: Sport