Dzień Osób z Niepełnosprawnością w puckim ZUS

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jak co roku będzie obchodzony będzie 3 grudnia. Z tej okazji już dzień wcześniej 02.12.2016 r. w Inspektoracie ZUS w Pucku przy ul.  Elizy Orzeszkowej 3 w godzinach od  10.00 do 14.00 na  wydzielonym stanowisku na Sali Obsługi Klientów porad udzielać będą eksperci z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Centrum Integracji Społecznej ? Pozytywne Inicjatywy oraz Puckiego Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Niepełnosprawne. Ponadto odbędzie się prezentację i kiermasz prac  uczestników warsztatów terapii zajęciowej organizowanych przez Puckie Stowarzyszenie Wspierającego Osoby Niepełnosprawne.

Celem projektu jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Planujemy również przy okazji dyżuru.

Regionalny Rzecznik Prasowy w woj. pomorskim

Krzysztof Cieszyński