30. Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych Gminy Puck: nagrodzeni artyści i ich spektakle

Dnia 28 marca 2023 roku, w Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się jubileuszowy 30. Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych Gminy Puck. Z tej okazji na scenie zaprezentowały się reprezentacje czterech zespołów teatralnych: trzech ze szkół podstawowych – SP im. Wiktora Czapiewskiego z Rekowa Górnego, SP im. Antoniego Abrahama z Połczyna oraz SP im. Alojzego Stenzla w Strzelnie oraz jeden zespół z Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie – Teatr Lalkowy „Perełka”.

Jury w składzie Beata Dąbrowska, Brunon Ceszke oraz Wiktoria Gaffke miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Ostatecznie nagrody trafiły do zespołów „Sceniczni” ze SP im. Wiktora Czapiewskiego z Rekowa Górnego, „Improwizacja” ze SP im. Antoniego Abrahama z Połczyna oraz Teatr Lalkowy „Perełka” z Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie. Ponadto wyróżnienie otrzymał zespół „Last minute” ze SP im. Alojzego Stenzla w Strzelnie.

Wszystkie zespoły otrzymały nagrody finansowe, słodycze oraz dyplomy pamiątkowe. Wyróżnione zespoły „Sceniczni” oraz „Improwizacja” otrzymały również szansę na wystąpienie i zaprezentowanie swoich sztuk w trzech miejscowościach Gminy Puck.

Jury postanowiło także wyróżnić dwie aktorki: Marcelinę Fischbach oraz Nikolę Zelewską, uczennice SP z Połczyna, występujące w sztuce zespołu „Improwizacja” pt. „Jak Łosoś z węgorzem wojowali i co z tego wynikło, czyli o Herbie Puckim”.

Ponadto nagrody otrzymały również Panie: Aleksandrę Bodnar i Annę Detlaf z SP Rekowo Górne, za wyreżyserowanie spektaklu „Jurata – księżniczka Bałtyku” oraz Pana Marka Czarnowskiego z tej samej szkoły za stworzenie scenariusza do tej sztuki.

Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych Gminy Puck to coroczne wydarzenie, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki działający przy Urzędzie Gminy Puck. To dzięki ich staraniom i pracy udało się zorganizować to wydarzenie na tak wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym zespołom, aktorom oraz ich opiekunom za wyjątkowe występy. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, wspierając młodych artystów i kultywując tradycję teatralną w Gminie Puck. Dzięki takim inicjatywom, nasza społeczność może cieszyć się bogatą ofertą kulturalną i rozwijać swoje talenty.

1. Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych Gminy Puck to także doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej, a Międzynarodowy Dzień Teatru dodaje wydarzeniu jeszcze więcej kulturalnego charakteru. Cieszymy się, że mogliśmy razem świętować ten ważny dzień.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych Gminy Puck. Dziękujemy również Ośrodkowi Kultury, Sportu i Turystyki oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Przeglądu i rozwój teatralnych talentów w naszej gminie.

PK