Nowoczesne Wyposażenie dla Strażaków-Ochotników z Gminy Puck dzięki Pomorskiemu Programowi OSP

Z ogromną radością informujemy, że nasza gmina Puck jest jednym z beneficjentów programu samorządu województwa pomorskiego „Pomorskie OSP”. Inwestycja ta zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i dobrobyt naszych mieszkańców, dostarczając naszym strażakom-ochotnikom nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Program „Pomorskie OSP” wpłynie znacząco na jakość wyposażenia i możliwości działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w naszej gminie. Zostaliśmy wyróżnieni wśród 55 gmin z całego województwa, które łącznie otrzymały wsparcie na kwotę ponad milion złotych.

Pierwsze umowy w ramach tego projektu zostały już podpisane, a symboliczne czeki o realnej wartości zostały wręczone 7 czerwca 2023 r. w Chojnicach oraz we Wdzydzach. My, jako Gmina Puck, jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią tej inicjatywy, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na Pomorzu.

Jak podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wsparcie otrzyma w sumie 208 jednostek OSP z naszego regionu. Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu specjalistycznego, środków ochrony indywidualnej i łączności, a także wyposażenia do utrzymania umundurowania bojowego.

W naszym przypadku, Gmina Puck otrzymała kwotę 19 995 zł, która zostanie w pełni wykorzystana na potrzeby OSP, zgodnie z wymogami i celami programu.

Inwestycja w „Pomorskie OSP” to inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo naszej gminy. Cieszymy się, że możemy wesprzeć naszych strażaków-ochotników i jednocześnie zapewnić naszym mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa.