Spotkanie robocze z sołtysami gminy Puck odbyło się w Żelistrzewie

28 lipca br., w domu kultury w Żelistrzewie, odbyło się spotkanie robocze z sołtysami gminy Puck. Zebranie zostało zorganizowane z inicjatywy wójta gminy Puck, Tadeusza Puszkarczuka, który uczestniczył w spotkaniu wraz z zastępcami i pracownikami urzędu.

Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy gminy, podsumowane zostały działania sołectw i wydatki, a także przekazane zostały informacje na temat funduszu sołeckiego na 2024 rok. Zebranie było też okazją do omówienia planów na najbliższe miesiące.

Wójt omówił planowane inwestycje, które zostały zgłoszone do programów krajowych i unijnych w celu otrzymania dofinansowania.

Uczestnicy spotkania omówili postępy w pracach nad stacją uzdatniania wody w Rekowie Górnym oraz remontem drogi na ulicy Lipowej w tym samym miejscu. Inna duża inwestycja, o której mówiono podczas spotkania, to budowa drogi Strzelno – Łebcz – Swarzewo oraz budowa drogi w Celbowie na ulicy Sportowej.

Na spotkaniu obecni byli także policjanci dzielnicowi z Pucka, którzy poruszyli kwestie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Dyskusja w tej kwestii była bardzo owocna i wytyczono konkretne kroki w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Ważną częścią spotkania było również poinformowanie o tym, gdzie odbędą się tegoroczne dożynki gminy Puck. Sołectwo Połczyno zostanie gospodarzem tego ważnego wydarzenia, które co roku przyciąga wielu mieszkańców gminy i gości z zewnątrz.

Spotkanie z sołtysami jest ważnym elementem zarządzania gminą Puck. Dzięki temu władze mogą bezpośrednio wysłuchać opinii i sugestii mieszkańców reprezentowanych przez ich sołtysów, co umożliwia skuteczniejsze i bardziej skierowane na potrzeby mieszkańców zarządzanie gminą.

Spotkanie w Żelistrzewie potwierdziło, że gmina Puck to miejsce, gdzie aktywnie działają lokalni liderzy, a władze gminy są otwarte na dialog i gotowe do współpracy na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców.