Projekt pilotażowy pn. „Czas na Młodych”

finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru projektów pilotażowych „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”

Cel ogólny projektu: stworzenie kompleksowego punktu wsparcia dla osób młodych do 30 roku życia.

Cele szczegółowy:
o przetestowanie współpracy wielopłaszczyznowej z instytucjami poza sektorem rynku pracy;
o przetestowanie nowych form aktywizacji zawodowej;
o stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń i integracji;
o wsparcie doradcze w zakresie m.in.: edukacyjnym, prawnym, psychologicznym, zdrowotnym, dostępnych form wsparcia pomocy społecznej.

Projekt realizowany jest we współpracy z:
1. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku
2. Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Pucku
3. Starostwo Powiatowe w Pucku, Wydział Edukacji

Okres realizacji projektu: 01.08.2023 r. do 31.12.2024 r.

Budżet projektu: 1 024 453,60 zł.

Uczestnikami projektu będą: osoby młode do 30 roku życia pozostające bez zatrudnienia, tj.: osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, głównie z niskimi kwalifikacjami, bez doświadczenia zawodowego.

Wskaźniki zaplanowane do osiągnięcia:
Liczba osób, biorących udział w warsztatach z doradcą zawodowym- 100
Liczba osób, którym zostanie udzielone wsparcie (szkolenie, staż) – 30

Działania zaplanowane w projekcie:
o określenie indywidualnej ścieżki działania;
o warsztaty grupowe z aktywnych metod poszukiwania pracy;
o doradztwo prawne, edukacyjne, w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej;
o warsztaty psychologiczne;
o wizyty studyjne u pracodawców (możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach pracy);
o szkolenie (zdobycie kwalifikacji do wykonywania określonego zawodu)
o staż (stypendium w wysokości najniższego wynagrodzenia za pracę, premia dla opiekuna stażu);
o dodatkowe formy wsparcia aktywizacji: tj. finansowanie dojazdu, opieki nad dzieckiem/ osobą zależną, bony wizerunkowe, inne elementy wspierające zatrudnienie niezbędne w celu podjęcia pracy.

Punkt doradztwa dostępny od 01.09.2023 r. w godzinach 8:00-14:00 w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku na parterze, ul. Elizy Orzeszkowej 7, 84-100 Puck

Więcej informacji odnośnie projektu można uzyskać u doradców klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku, ul. Elizy Orzeszkowej 7 tel. 58 765-67-42.