Umowa na budowę przystani kajakowej końcowej na rzece Reda

W dniu 28 sierpnia br. zawarto umowę na budowę przystani kajakowej końcowej na rzece Reda.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie przystani służącej do wysiadania z kajaków, wypoczynku oraz odjazdu osób korzystających ze szlaku kajakowego, w tym:

1. budowę przystani kajakowej:

– pomost stały na palach w kształcie litery „T” z bocznymi stopniami do przycumowania,

– podest wypoczynkowy na palach,

– miejsca do suszenia kajaków,

– schody na palach,

– mała architektura; ławki, kosze, ławostoły, znaki i tablice,

– parking na 7 miejsc postojowych, w tym 2 dla niepełnosprawnych o nawierzchni z kruszywa łamanego,

– zabezpieczenie podstawy skarp dawnego wylotu stacji pomp palisadą, kiszką faszynową,

– wymiana nawierzchni na drodze wewnętrznej;

1. wymianę nawierzchni zjazdu z drogi powiatowej nr 1514G.

Wykonawcą robót jest firma HYDRO-MAG sp. z o.o. z Garcza. Wartość robót budowlanych wynosi 682.323,50 zł brutto.

Zadanie dofinansowane jest w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Działanie 08. Konwersja, 08.04. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego RPO WP 2014-2020.