Gmina Puck otrzymuje miliony na rozwój! Zobacz, w jakie projekty zainwestują środki!

27 września 2023 roku przyniósł świetne wieści dla mieszkańców gminy Puck. W Starostwie Powiatowym w Pucku nastąpiło podpisanie umowy oraz wręczenie czeków dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz innych programów dofinansowania rządowych. Chociaż cały powiat pucki skorzysta z tych funduszy, to gmina Puck otrzyma znaczącą część wsparcia.

Podniesienie jakości życia poprzez rozbudowę kanalizacji

Jednym z kluczowych projektów, który znacząco wpłynie na życie mieszkańców gminy Puck, jest rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łebcz (osiedle Dana). Dofinansowanie w wysokości 2 mln zł umożliwi rozbudowę istniejącej infrastruktury, co przyczyni się do podniesienia standardu życia.

Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck, wyraził swoją radość z otrzymanego wsparcia: „To nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim w dobrobyt i komfort życia naszych mieszkańców.”

Ożywienie kultury – ponad 600 tys. zł na rewitalizację

Kultura w gminie Puck również otrzymuje znaczące wsparcie. Planowana jest rewitalizacja domu pomorskiego klubu kultury w Domatówku na kwotę 235 tys. zł oraz Domu Kaszubskiego w Swarzewie, na który przeznaczono 376 tys. zł. Te inwestycje zapewnią mieszkańcom dostęp do odnowionych i funkcjonalnych przestrzeni kulturalnych, odgrywających ważną rolę w lokalnej społeczności.

Podsumowując, dzięki wsparciu rządowemu, gmina Puck stawia krok naprzód w kierunku rozwoju infrastrukturalnego, kulturalnego oraz poprawy jakości życia swoich mieszkańców. Czekamy z niecierpliwością na efekty tych inwestycji!