Słoneczne szkoły powiatu puckiego, powiatu gdańskiego i Gdańska

Gmina Puck w partnerstwie z Powiatem Puckim, Gminą Miasta Puck, Gminą Krokowa, Gminą Władysławowo realizują projekt nr RPPM.10.03.01-22-0099/16 pn. „Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego, powiatu gdańskiego i Gdańska”, którego liderem są Pozytywne Inicjatywy Edukacja Sp. z o.o.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa energetycznego oraz zwiększenie  wykorzystania potencjału OZE na terenie powiatu puckiego, co przyczyni się m.in. do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska.

W ramach części projektu, realizowanej rzez Gminę Puck, w szkole podstawowej im. Władysława Konefki w Starzynie oraz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelistrzewie zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,95 kWp.

W dniu 21.11.2023r. Gmina Puck po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisała umowę z Wykonawcą – firmą RP Solar Sp. z o.o. z Sopotu. Termin realizacji zadania wynosi 21 dni od dnia podpisania umowy. Wartość inwestycji wynosi 297 660 zł i jest ona w 100% dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 .

Dofinansowanie wszystkich zadań realizowanych w ramach projektu pochodzi ze środków Unii Europejskiej i wynosi:  3 580 608,57 zł.