Kolęda Nadziei – Muzyczny Hołd dla Polskiego Ducha w Żelistrzewie

Instytut Pamięci Narodowej z entuzjazmem ogłasza nadchodzące, wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert z serii „Kolęda nadziei”. To nie tylko muzyczna uczta, ale również hołd dla niezłomnego polskiego ducha. Koncert odbędzie się 26 stycznia o godz. 19.30 w Domu Kultury w Żelistrzewie (gmina Puck).

„Kolęda nadziei” to wyjątkowa okazja, by wsłuchać się w tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, które na przestrzeni lat stały się ważnym elementem kulturowym. Jednak to, co wyróżnia ten koncert, to obecność szczególnie znaczących utworów jak „Kolęda Katyńska”, „Kolęda łagrowa” oraz „Kolęda warszawskich powstańców”. Te utwory, będące kolędami obozowymi i okupacyjnymi, są nie tylko piękne muzycznie, ale stanowią również żywe świadectwo niegasnącej siły i wytrwałości polskiego narodu.

Koncert w Żelistrzewie przypomni, że święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko radości, ale również zadumy i pamięci o tych, którzy nie mogą uczestniczyć w świątecznych obchodach. Scenę ożywią występy Weroniki Korthals z muzykami oraz chóru La Via Voice, co zapowiada emocjonujące i wzruszające muzyczne doznania.

Co istotne, wstęp na koncert jest darmowy, co stanowi niepowtarzalną okazję dla wszystkich, aby wspólnie doświadczyć bogactwa polskiej kultury muzycznej. To także szansa na refleksję nad historią, która kształtuje naszą narodową tożsamość.

Wydarzenie to, bez wątpienia, zostanie zapisane w sercach i pamięci uczestników na długo, będąc wyrazem wspólnego świętowania i pamięci o trudnych momentach w historii Polski. „Kolęda nadziei” to więcej niż koncert – to muzyczna podróż przez historię i kulturę, która łączy pokolenia i przypomina o niezłomności polskiego ducha.