Koncert Patriotyczny PSM I st. w Pucku z okazji Święta Niepodległości 2023

W samym sercu Gminy Puck, 11 listopada w Żelistrzewie, odbył się Koncert Patriotyczny, który zgromadził mieszkańców wokół wspólnego celebrowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku, pod egidą Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki (OKSiT) w Gminie Puck, przygotowała muzyczną ucztę pełną patriotycznych nut.

Uczniowie szkoły, pod okiem swoich opiekunów, zaprezentowali program pełen narodowych melodii, które nie tylko poruszyły serca słuchaczy, ale również wzmocniły ducha wspólnoty i przypomniały o wartościach, jakie niesie ze sobą niepodległość.

Wspaniała atmosfera była zapewniona nie tylko przez występy, ale również przez wspólny poczęstunek, który stał się okazją do rozmów i dzielenia się radością z odzyskania niepodległości. Wstęp wolny na koncert podkreślał otwartość i dostępność kultury dla wszystkich.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia był wspólny śpiew pieśni patriotycznych przez wszystkich uczestników na zakończenie koncertu. Ta pełna emocji chwila była wyrazem jedności i wspólnego uczczenia pamięci tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.