VII Konferencji 3xD

W miniony weekend w Redzie odbyła się siódma edycja konferencji 3xD pod hasłem „Mózg w wieku dorastania: czasami niezwykły, czasami przerażający, zawsze fascynujący”. Wydarzenie to zgromadziło ekspertów z różnych dziedzin – pedagogów, psychologów szkolnych i nauczycieli, którzy przez dwa dni wsłuchiwali się w wykłady, uczestniczyli w warsztatach i debatowali o złożoności procesów zachodzących w mózgu dorastających osób.

Zastępca Wójta Gminy Puck, Piotr Neubauer, uroczyście otworzył konferencję, podkreślając znaczenie zrozumienia neurobiologicznych i psychologicznych aspektów dojrzewania. Prelegenci, w tym dr Wojciech Glac, dr hab. Kamil Zawadzki, dr Marcin Szulc, przedstawili najnowsze odkrycia naukowe, które rzucają światło na często tajemnicze zachowania młodzieży, dostarczając odpowiedzi na pytania dotyczące ich często nieprzewidywalnych reakcji i emocji.