Otwarcie Nowego Piętra w Szkole Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie

Leśniewo, 22 marca 2024 r. – W dniu wczorajszym, Szkoła Podstawowa im. Józefa Dambka w Leśniewie uroczyście świętowała otwarcie drugiego piętra swojego budynku. To przełomowy moment w historii szkoły, otwierający nowe możliwości dla uczniów i nauczycieli oraz znacząco poprawiający warunki nauki.

Uroczystości rozpoczęły się na sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor placówki powitała zebranych gości i członków społeczności szkolnej. W swoim przemówieniu, Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu rozbudowy, szczególnie wyróżniając Pana Marcina Horałę, Posła na Sejm RP, za jego kluczowe wsparcie w pozyskaniu funduszy na inwestycję, a także Pana Tadeusza Puszkarczuka, Wójta gminy Puck, za nieocenione wsparcie lokalne.

Część oficjalną uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów, demonstrujące bogactwo talentów i kreatywność, jaką Szkoła Podstawowa im. Józefa Dambka ma do zaoferowania. Kulminacyjnym punktem był symboliczny akt przecięcia wstęgi, który zainaugurował otwarcie nowych przestrzeni edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli.

Nowe, drugie piętro szkoły, o powierzchni 1.119,62 m², mieści 11 nowoczesnych sal lekcyjnych oraz specjalistyczne pomieszczenia, w tym laboratoria i sale do nauki języków obcych, co znacząco rozszerza ofertę edukacyjną placówki. Modernizacja objęła również instalację nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, wentylacji oraz paneli fotowoltaicznych, podkreślając ekologiczny wymiar rozwoju szkoły.

Projekt ten, który kosztował łącznie 8,1 mln zł, z czego niemal 4,8 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, został zrealizowany przez firmę PHU FRONTEX Tomasz Dyczyj z Wejherowa. Dzięki ich profesjonalizmowi i staranności, nowe obiekty stanowią gwarancję bezpieczeństwa i trwałości, otwierając przed szkołą nową erę w rozwoju edukacyjnym.

Z dumą patrzymy na ten wielki krok naprzód i cieszymy się z nowych możliwości, jakie otwierają się przed społecznością Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie.