Uroczyste zakończenie VIII Kadencji Rady Gminy Puck – Podsumowanie Osiągnięć

W Naszej Gminie, dnia 30.04.2024 odbyła się ostatnia, uroczysta sesja Rady Gminy, zamykająca obecną, VIII kadencję. W tym wyjątkowym dniu, zarówno radni jak i zaproszeni goście mieli okazję do refleksji nad minionymi latami pełnymi intensywnej pracy i istotnych zmian.

Sesję rozpoczęto od przypomnienia, że kadencja, która zaczęła się 22 listopada 2018 roku, była świadkiem wielu ważnych decyzji i projektów, które znacząco wpłynęły na rozwój lokalnej społeczności. Przewodniczący Rady, wybrany w pierwszych dniach nowej kadencji, skierował słowa uznania pod adresem wszystkich radnych oraz osób zaangażowanych w działalność gminy.

Podczas swojej kadencji, Rada Gminy Puck odbyła 72 sesje, w tym 28 nadzwyczajnych. Podczas tych spotkań podjęto łącznie 819 uchwał, które dotyczyły szerokiego spektrum zagadnień – od spraw budżetowych, przez edukację, kulturę, sport, aż po ochronę środowiska i rolnictwo. W szczególności, praca komisji stałych była kluczowa dla efektywności podejmowanych działań: Komisja Rewizyjna zebrała się 46 razy, a Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki 43 razy, pokazując zaangażowanie w rozwój lokalnych usług i infrastruktury.

Przewodniczący szczególnie podziękował za zaangażowanie w realizację Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2028.

Ponadto, podczas kadencji, gmina śledziła realizację zadań związanych z oświatą, rolnictwem oraz ochroną środowiska, co stanowiło odpowiedź na bieżące potrzeby i wyzwania.

Uczestnicy sesji zostali również poinformowani o stanie realizacji projektów inwestycyjnych i działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Ośrodka Sportu i Turystyki, co podkreśla różnorodność działań podejmowanych przez samorząd.

W słowach podziękowania, przewodniczący nie zapomniał o sołtysach, radach sołeckich, dyrektorach szkół oraz pracownikach Urzędu Gminy, dziękując im za wkład w rozwój i funkcjonowanie gminy Puck. Szczególne słowa uznania skierowano także do wójta gminy, który pełnił kluczową rolę w koordynacji i realizacji zaplanowanych przedsięwzięć.