Zapraszamy na II Wojewódzką Spartakiadę Sportów Ludowych Seniorów 60+ w Łebczu!

Pomorskie Ludowe Zespoły Sportowe serdecznie zapraszają wszystkich seniorów do udziału w II Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportów Ludowych Seniorów, która odbędzie się 19 czerwca 2024 roku na boisku sportowym w Łebczu.

To wyjątkowe wydarzenie to nie tylko święto sportu, ale również doskonała okazja do promocji zdrowia, kultywowania tradycji i integracji społecznej.

Dlaczego warto wziąć udział?

Promocja zdrowia i aktywności: Spartakiada to doskonała okazja do spędzenia aktywnego dnia na świeżym powietrzu, co sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Uczestnictwo w różnych konkurencjach sportowych wspiera zdrowy tryb życia i zachęca do regularnej aktywności fizycznej.

Kultywowanie tradycji: Przywracamy dawne sporty i zabawy rekreacyjne, które są częścią naszej kultury ludowej. To nie tylko sport, ale również możliwość poznania tradycyjnych form rekreacji.

Rywalizacja i fair play: Spartakiada stwarza możliwość zdrowej rywalizacji w duchu fair play. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wyłonienia najaktywniejszego Koła Seniora w Pomorskim Zrzeszeniu LZS.

Integracja społeczności: Uczestnictwo w spartakiadzie to szansa na spotkanie z innymi seniorami z różnych części województwa. Wspólne przeżycia sportowe sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i umacnianiu więzi społecznych.

Działania prozdrowotne: Spartakiada to również działania prozdrowotne skierowane do seniorów, takie jak badania zdrowotne czy porady specjalistów.

Atrakcje i konkurencje

Na uczestników czeka szeroki wachlarz konkurencji sportowych, które są zarówno zabawne, jak i wymagające:

• Dojenie sztucznej krowy – sprawdź swoje umiejętności w tej nietypowej konkurencji.
  • Slalom na taczce – testuj swoją zręczność i szybkość.
  • Rzut podkową do celu – wyzwanie dla precyzji i celności.
  • Rzut gumowcem – zmierz się z innymi w tej humorystycznej konkurencji.
  • Bieg w workach do zboża – sprawdź swoje umiejętności koordynacyjne.
  • Bieg z jajkiem na łyżce stołowej – test stabilności i szybkości.
  • Konkurs celnościowy „Kak-fryc” – precyzja w rzucaniu kamieniami.
  • Trójbój rekreacyjny 80+ – specjalne wyzwania dla najstarszych uczestników.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2024 roku. Aby wziąć udział, należy przesłać listę zgłoszeniową z imionami, nazwiskami, rokiem urodzenia oraz miejscem zamieszkania uczestników na adres: sport@oksitpuck.pl. Uczestnicy mogą startować w dwóch dowolnych konkurencjach. Koszt udziału to darowizna w wysokości 10 zł/osobę na rzecz rozwoju Muzeum Sportu Wiejskiego, płatna na konto Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Zapisy w dniu zawodów kosztują 25 zł/os.

Dodatkowe atrakcje

• Zwiedzanie pierwszego w Polsce Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu od godziny 10:00.
  • Program artystyczny przygotowany przez uczestników.
  • Losowanie ciekawych nagród niespodzianek dla wszystkich uczestników.
  • Posiłek turystyczny dla każdego uczestnika oraz pamiątkowe medale i statuetki.

Organizatorzy i Patronat Honorowy

Organizatorem Spartakiady jest Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku przy współpracy z Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Gminy Puck, Gminnym Zrzeszeniem LZS Gminy Puck, Ośrodkiem Kultury i Sportu w Gminie Puck, Sołtysem i Radą Sołecką Sołectwa Łebcz, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Łebczu, Kołem Gospodyń Wiejskich w Łebczu, Ochotniczą Strażą Pożarną w Łebczu, Ludowym Zespołem Sportowym „Wicher” w Łebczu oraz Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS – Mieczysław Baszko, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS – Piotr Klecha, Starosta Powiatu Puckiego – Jarosław Białk, Wójt Gminy Puck – Marcin Nikrant oraz Prezes Rady Gminnej Zrzeszenia LZS w Gminie Puck – Jerzy Tkaczyk.

Kontakt i dodatkowe informacje

Więcej informacji udzielają organizatorzy:

• Jan Trofimowicz – Wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS / Tel. 508-738-161
  • Brunon Ceszke – Kierownik Koła Seniora w Strzelnie / Tel. 507-638-899

Nie zwlekaj! Zarezerwuj datę 19 czerwca 2024 roku i dołącz do nas na boisku sportowym w Łebczu. Czeka na Ciebie dzień pełen sportowych emocji, integracji i świetnej zabawy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Puck – Marcin Nikrant.

REGULAMIN II Spartakiada Ludowa Łebcz 2024