Zawody sportowo-pożarnicze OSP

Już 16 czerwca 2024 roku, o godzinie 9:00 na boisku w Leśniewie, odbędą się gminne eliminacje zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Puck. To wyjątkowe wydarzenie sportowe, będące intensywnym szkoleniem dla strażaków ochotników, którzy przygotowują się do różnorodnych działań ratowniczych.

Celem tych zawodów jest nie tylko sprawdzenie umiejętności obsługi sprzętu, ale także mobilizowanie strażaków do stałego doskonalenia swoich umiejętności. Zawody te stanowią również doskonałą okazję do oceny stanu wyszkolenia pożarniczego w poszczególnych jednostkach. Ważnym elementem tego wydarzenia jest także popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród społeczności lokalnej oraz przygotowanie drużyn do startu w zawodach wyższego szczebla.

Zawody sportowo-pożarnicze to nie tylko rywalizacja, ale również możliwość integracji i wymiany doświadczeń między jednostkami straży pożarnej. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się w różnych konkurencjach, które sprawdzą ich sprawność, szybkość oraz precyzję w obsłudze sprzętu pożarniczego. To również świetna okazja dla mieszkańców Gminy Puck, aby z bliska zobaczyć, jak strażacy przygotowują się do swoich codziennych zadań.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Bądźcie z nami 16 czerwca w Leśniewie i kibicujcie naszym lokalnym bohaterom, którzy każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo.