Nadanie Proporca MDP Mrzezino

W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzezinie zapisała nowy rozdział w swojej stuletniej historii. Mieszkańcy i nie tylko zebrali się, by uczcić niezwykłe wydarzenie – wręczenie pierwszego proporca Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP). To wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców, w tym wójta gminy Puck Marcina Nikranta oraz starostę puckiego Jarosława Białka.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie. Po nabożeństwie, uczestnicy, w asyście Puckiej Orkiestry Dętej pod batutą kmdr. por. Macieja Budzińskiego, przemaszerowali ulicą Dworcową na plac remizy OSP Mrzezino.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na strażacki piknik, który okazał się pełnym atrakcji wydarzeniem dla całej rodziny. Piknik, zorganizowany we współpracy ze Specjalistycznymi Grupami Ratowniczymi Państwowej Straży Pożarnej z Trójmiasta, przyciągnął tłumy mieszkańców. Rodzice członków MDP, Koło Gospodyń Wiejskich Mrzezino oraz sołectwo Mrzezino zadbali o przepyszny poczęstunek, które dodatkowo umiliły czas spędzony na świeżym powietrzu.