Dzień Strażaka w Pucku 2024- Otwarcie Komendy

12 czerwca 2024 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Pucku odbyły się obchody Dnia Strażaka, połączone z otwarciem zmodernizowanej komendy. W uroczystości uczestniczyli m.in. senator RP Sławomir Rybicki, wójt gminy Puck Marcin Nikrant, dyrektor biura posła Kazimierza Plocke – Grzegorz Zamek-Gliszczyński, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski oraz starosta pucki Jarosław Białk.

Ceremonię rozpoczęto od hołdu dla strażaków, którzy zginęli na służbie, po czym wręczono awanse i odznaczenia. Wyróżnienia otrzymali m.in. st. ogn. Paweł Myszke i st. asp. Przemysław Wojtinski („Brązowe Medale za Długoletnią Służbę”) oraz komendant bryg. Wojciech Wanat („Złota Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”).

Najważniejszym momentem było przecięcie wstęgi, symbolizujące otwarcie zmodernizowanej komendy, której remont kosztował 3,6 miliona złotych, finansowany z Programu Modernizacji oraz dotacji państwowej. Po ceremonii goście zwiedzili nowy budynek i uczestniczyli w poczęstunku, dziękując strażakom za ich służbę.