160-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Darzlubiu

Wczoraj, 20 lipca, mieszkańcy Darzlubia świętowali wyjątkowe wydarzenie – 160-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Po mszy nastąpiło przedstawienie bogatej historii jednostki OSP Darzlubie, która przez lata niestrudzenie służyła lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości wręczono wiele odznaczeń zasłużonym strażakom, co podkreśliło ich poświęcenie i ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wśród przybyłych gości znaleźli się Poseł na Sejm Michał Kowalski oraz Kazimierz Plocke, którzy swoją obecnością uświetnili obchody.

Reprezentanci Urzędu Gminy Puck również byli obecni na tym wyjątkowym wydarzeniu. Wójt Gminy Puck, Marcin Nikrant, oraz Przewodnicząca Rady Gminy Puck, Jolanta Bieszke, złożyli gratulacje i wyrazy uznania dla strażaków.

Kulminacyjnym punktem obchodów był pokaz służb mundurowych oraz prezentacja motocykli, które wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Nie mogło również zabraknąć dobrej zabawy – wieczorem uczestnicy bawili się przy dźwiękach zespołów Bliza i Antantic, co zapewniło wszystkim doskonałą rozrywkę do późnych godzin nocnych.