II Piknik Integracyjny Seniorów z Gminy Puck w Celbowie

5 września w Domu Dziennego Pobytu w Celbowie odbył się II Piknik Integracyjny Seniorów z gminy Puck, który zgromadził około 80 uczestników. Wśród nich byli uczestnicy z klubów seniora z Mrzezina, Leśniewa, Połczyna, Połchowa, oraz członkowie Koła Seniora „Razem Łatwiej” ze Strzelna. Gospodarzami spotkania byli seniorzy z DDP Celbowo, a wydarzenie miało na celu integrację oraz wspólną zabawę.

Na początku uczestników przywitała Katarzyna Wojtowicz, Dyrektor DDP Celbowo, wyrażając radość z licznego przybycia seniorów oraz zaproszonych gości.

W pikniku wzięli udział również ważni goście z Gminy Puck: Marcin Nikrant, wójt Gminy Puck, Jolanta Bieszke, przewodnicząca Rady Gminy Puck, oraz Iwona Rumanowska, dyrektor GOPS.

Jednym z głównych punktów programu były występy artystyczne przygotowane przez seniorów z Celbowa. Zaprezentowali oni „Legendę o tabace” oraz humorystyczną parodię piosenki „Jadą chłopcy radarowcy”, co wzbudziło duże zainteresowanie i śmiech wśród zebranych. Niespodzianką dnia okazało się wręczenie symbolicznych mandatów wszystkim przedstawicielom władz – wójtowi, przewodniczącej rady oraz dyrektorce GOPS. Co więcej, mandat dostał nawet fotograf gminny Piotr Kropidłowski.

Nie zabrakło również poczęstunku. Na stołach pojawiło się dużo smacznego jedzenia, w tym grillowane potrawy oraz uroczysty tort.

Piknik okazał się doskonałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń, a przede wszystkim do miłego spędzenia czasu. Takie spotkania są niezwykle cenne, ponieważ pozwalają zacieśniać więzi międzyludzkie oraz budować wspólnotę wśród mieszkańców gminy. Organizatorem wydarzenia był DDP Celbowo, który już po raz drugi z sukcesem zorganizował tego typu spotkanie.