Pomorskie Święto Plonów 2023: Sukces Gminy Puck i Powiatu Puckiego

Tegoroczne Pomorskie Święto Plonów było nie tylko okazją do świętowania, ale i rywalizacji. Powiat pucki oraz Gmina Puck z dumą reprezentowali nasz region, zdobywając uznanie zarówno za wieniec dożynkowy, jak i prezentację powiatową. W rywalizacji na najpiękniejszy wieniec dożynkowy trzecie miejsce zdobyło sołectwo Celbowo, które z ogromną starannością przygotowało swój wieniec, łączący zboża, kwiaty i płody ziemi. To ogromne wyróżnienie dla naszego regionu, które podkreśla zaangażowanie lokalnej społeczności.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły konkursowi na najciekawszą prezentację powiatu, gdzie powiat pucki, pod przewodnictwem pana Karola Millera, zaprezentował się znakomicie, zdobywając trzecie miejsce. Jury oceniło stoisko puckie za wyjątkową aranżację, promocję lokalnych produktów oraz aktywne zaangażowanie mieszkańców. Prezentacja powiatu, bogata w różnorodne smaki i rękodzieło, wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników i gości.

Obok konkursów, Gmina Puck oraz cały powiat pucki miały możliwość wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty rękodzielnicze, jarmark produktów lokalnych oraz koncerty. Wśród muzycznych występów szczególnie wyróżniły się lokalne zespoły, które umilały czas uczestnikom przez cały weekend.

Święto miało również wymiar duchowy – polowa msza dożynkowa oraz tradycyjny korowód, zakończony łamaniem chleba, przyciągnęły rzesze wiernych. Łamanie chleba, symbolizujące dostatek i pomyślność, było kulminacyjnym momentem drugiego dnia obchodów.

Nie zabrakło także aspektu zdrowotnego, dzięki inicjatywie Pomorskie dla zdrowia. Mieszkańcy powiatu puckiego i okolic mogli skorzystać z badań profilaktycznych, takich jak pomiar glukozy, ciśnienia oraz BMI, a także zasięgnąć porad specjalistów.

Pomorskie Święto Plonów 2023 zakończyło się zapowiedzią, że przyszłoroczne wojewódzkie dożynki odbędą się w Pszczółkach w powiecie gdańskim. Mieszkańcy Gminy Puck oraz powiatu puckiego już teraz czekają na przyszłoroczne wyzwania i możliwości pokazania swojej kreatywności i tradycji.

fot.Powiat Pucki