Nowi dyrektorzy ZOPO i OKSiT w Gminie Puck

Szanowni Mieszkańcy Gminy Puck,

W Gminie Puck doszło do ważnych zmian kadrowych. Od teraz pieczę nad obszarami kultury i edukacji będą sprawować nowi dyrektorzy. Krzysztof Sapieha objął stanowisko Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych (ZOPO), a Katarzyna Wiśniewska została powołana na Dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki (OKSiT).

Nowy Dyrektor ZOPO, Krzysztof Sapieha, będzie odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie placówek oświatowych w gminie, a także za poprawę jakości edukacji. Jego zadania obejmują m.in. wspieranie szkół w ich codziennej działalności, modernizację infrastruktury oświatowej oraz dbanie o jak najlepsze warunki nauki dla dzieci i młodzieży.

Z kolei Katarzyna Wiśniewska, jako Dyrektor OKSiT, będzie koordynować działania związane z organizacją wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych. Jej priorytetem będzie tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności mieszkańców oraz promowanie wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Pod jej kierownictwem Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki będzie miejscem, w którym każdy mieszkaniec gminy będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania, talenty oraz pasje.

Nowo powołanym dyrektorom życzymy powodzenia w realizacji ich obowiązków, mając nadzieję, że ich praca przyczyni się do dalszego rozwoju naszej gminy.

fot. fb/Marcin Nikrant – Wójt Gminy Puck