Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2024”

Szanowni Mieszkańcy Gminy Puck,

Informujemy, że w dniach 22-24 października 2024 roku PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2024”. Akcja ta obejmuje wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej oraz instalacjach wewnętrznych budynków na terenie naszej gminy.

Prace będą realizowane na terenie Gminy Puck oraz sąsiadujących miast i gmin, w tym: Puck, Rumia, Kosakowo, Szemud, Wejherowo, Łeba, Lębork i inne.

Celem akcji jest:

• Sprawdzenie szczelności gazowej sieci rozdzielczej.
  • Usunięcie wykrytych nieszczelności w sieci rozdzielczej od kurka głównego oraz przy gazomierzach.

Nieszczelności te zostaną usunięte przez specjalistów z PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku. Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały przez całą dobę w trakcie trwania akcji.

Ważna informacja: Usuwanie nieszczelności na instalacjach wewnętrznych oraz urządzeniach gazowych w budynkach pozostaje w zakresie obowiązków właścicieli lub administratorów obiektów.

Prosimy o wyrozumiałość i współpracę z pracownikami PSG w tym okresie. Działania te są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania sieci gazowej.

link do dokumentu PDF TUTAJ