Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • [VIDEO] AKCJA ?WIDOCZNY PIESZY KIEROWCĘ CIESZY?

[VIDEO] AKCJA ?WIDOCZNY PIESZY KIEROWCĘ CIESZY?


[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6077210301317585105]
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów Powiatu Puckiego do wzięcia aktywnego udziału w akcji profilaktycznej „Widoczny pieszy kierowcę cieszy”, która zostanie zorganizowana w najbliższą sobotę 4 października br. w godz. 10.00 – 13.00 w Pucku przy ul. Wejherowskiej /teren parkingu LIDL/.

Działania w ramach Powiatowego Programu Prewencyjnego pn: WIDOCZNY PIESZY KIEROWCĘ CIESZY skierowane są przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi to grupa uczestników ruchu drogowego najbardziej narażona na konsekwencje zdarzeń drogowych. Bardzo często konfrontacja z pojazdem kończy się tragicznie.

Okres jesienno – zimowy to czas, w którym bardzo szybko zapada zmrok, a więc bezpieczne poruszanie się drogą lub poboczem późnym wieczorem, czy nocą uwarunkowane jest koniecznością korzystania z elementów odblaskowych, tak aby każdy kierujący mógł zobaczyć pieszego z dużej odległości. Policjanci przypominają, że od 31 sierpnia br wszedł w życie rozszerzony przepis, zgodnie z którym noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem każdego pieszego. Dotychczas taki obowiązek miały tylko dzieci do 15 roku życia.

Dlatego też, mundurowi puckiej komendy podczas sobotniej akcji będą promować bezpieczeństwo na drodze, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych. Policjanci do akcji zapraszają pieszych i kierujących, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na kwestie bezpieczeństwa. Mundurowi prowadzić będą kampanię informacyjną, a także rozdawać ulotki, naklejki z logiem programu oraz opaski odblaskowe, a laureaci zorganizowanych konkursów wiedzy o bezpieczeństwie drogowym otrzymają nagrody rzeczowe .


338

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content