Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Budowa drogi ul. Mechowskiej w Starzynie

Budowa drogi ul. Mechowskiej w Starzynie

W dniu 30 kwietnia 2021 r. podpisana została umowa na wykonanie zadania pn. „Budowa drogi ul. Mechowskiej w Starzynie”. Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” realizowana jest w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej architektury, w tym  inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem operacji jest poprawa warunków życia mieszkańców, a także dojazdu do usług publicznych poprzez budowę drogi ul. Mechowskiej w Starzynie.

Inwestycja obejmuje budowę drogi asfaltowej ze zjazdami, odcinka chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, przebudowę linii optotelekomunikacyjnej.

Założenia projektowe:

  • droga dług. ca 633 m (szerokość 5,5 m);
  • chodnik dług. ca 135 m (szerokość 2,0 m);
  • kanalizacja deszczowa dług. ca 642 m (odwodnienie drogi)
  • sieć wodociągowa dług. ca 643 m
  • przełożenie kabla doziemnego optotelekomunikacyjnego

Operacja współfinansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

WYKONAWCA: Konsorcjum firm:

Lider Konsorcjum: Kruszywo Sp. z o.o. z siedzibą w 84-223 Linia, ul. Długa 4B,

Partner Konsorcjum: Bituminium Sp. z o.o. z siedzibą w 84-223 Linia, ul. Długa 4B

CENA:   1.619.939,75 zł brutto

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA: do 63,63% wartości operacji tj. 836 654,00 zł

TERMIN: do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy tj. do 29 listopada 2021 r.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content