Budowa ul. Polnej w Połczynie na Półmetku

W Połczynie trwają prace nad modernizacją ulicy Polnej, która już teraz przynosi widoczne efekty. Inwestycja znajduje się na półmetku, a do tej pory udało się zrealizować wiele kluczowych zadań. Położono pierwszą warstwę asfaltu, co znacząco poprawiło komfort jazdy. Zakończono również prace związane z układaniem kostki na nowym chodniku, który zapewni mieszkańcom bezpieczne poruszanie się po tej trasie.

W najbliższym czasie planowane są dalsze działania, które obejmują ukończenie kolejnych warstw nawierzchni asfaltowej oraz montaż nowoczesnego oznakowania pionowego. Te kroki mają na celu finalizację prac, aby ulica Polna mogła w pełni służyć mieszkańcom i użytkownikom drogi.

Nowa infrastruktura drogowa nie tylko poprawi estetykę otoczenia, ale również znacząco usprawni komunikację, łącząc Polną z kluczowymi drogami regionu, takimi jak powiatowa 1442G w Brudzewie i wojewódzka 213 w stronę Starzyna i Krokowej. Mieszkańcy będą mogli wygodnie i szybko dotrzeć do Pucka, Wejherowa oraz Trójmiasta.

Przypominamy, że realizacja tego projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które pokrywa do 50% wartości inwestycji. Całość prac planowana jest na ukończenie w 2024 roku, a inwestycję prowadzi Gmina Puck.