Dzień Gęsi w Strzelnie 2023

Strzelno, mała miejscowość z wielkimi tradycjami, stała się w niedzielę, 12 listopada 2023 roku, żywym centrum kultury ludowej, gdzie odbyło się celebrowanie święta gęsi. To wydarzenie, organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Wiejskim Domem KulturyOśrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, zaprezentowało bogactwo lokalnych tradycji kulinarne i folkloru.

O godzinie 15:00, w gościnnych progach WDK w Strzelnie, rozpoczęła się gęsia uczta, którą uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Hirek i Tadzio. Wydarzenie to było nie tylko okazją do smakowania wyrobów z gęsiny, ale także platformą do integracji społeczności lokalnej.

Punkt kulminacyjny stanowiły konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami, które przyciągnęły zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Współzawodnictwo i radość z udziału podkreśliły znaczenie wspólnoty i tradycji.

Podczas gdy dorośli mieli okazję degustować gęsinę w różnych odsłonach, dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach, które łączyły edukację z dobrą zabawą. Sprzedaż lokalnych wyrobów pozwoliła na zakup i zabranie kawałka Strzelna do domu.

To wydarzenie przypomniało, jak ważna jest pamięć o lokalnych tradycjach i jak żywa jest kultura ludowa w polskiej wspólnocie. Święto Gęsi w Strzelnie pokazało, że tradycja może być współczesna i wciąż pełna życia, a lokalne dziedzictwo kulinarno-kulturowe ma się dobrze.

Wydarzenie to nie tylko przyciągnęło uwagę mieszkańców Gminy Puck, ale także stało się przykładem dla innych społeczności, jak można kultywować i promować lokalne zwyczaje. To dzień, w którym Strzelno stało się synonimem wspólnoty, tradycji i doskonałej kuchni. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, które z pewnością będą równie smakowite i pełne polskiego ducha.