Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Edukacja w Osadzie Łowców Fok

Edukacja w Osadzie Łowców Fok

Rozpoczęcie roku szkolnego to także początek intensywnej pracy edukacyjnej w Osadzie. Od września Park Kulturowy w Rzucewie odwiedza licznie młodzież szkolna. Są to zarówno uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i wychowankowie szkół średnich.

W czasie wykładów multimedialnych młodzież poznaje prehistorię swojej kaszubskiej ojczyzny. Dla najmłodszych odwiedzających Osadę, prowadzący zajęcia przytaczają legendy i baśnie dotyczące pomorskiej przeszłości.

Uzupełnieniem prelekcji jest zawsze spacer ścieżką edukacyjną w towarzystwie przewodnika, który opowiada o rozmieszczonych w terenie eksponatach.

Nie ma bardziej naturalnej oraz skutecznej metody nauki i poznawania świata niż wspólna zabawa, dlatego dużą popularnością cieszą się zawsze warsztaty podstaw garncarstwa. Formowane naczynia nawiązują kształtem do tych, które młodzież wcześniej ogląda w muzealnych gablotach. Zabrane do domów są cenną pamiątką, wspomnieniem wizyty w Osadzie.

Na zdjęciach młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi z animatorami zajęć Wiesławą Roszman-Selin i Piotrem Rumanowskim.

GALERIA

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content