Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

[FOTO, VIDEO] Edward Liske ? pozegnanie z zespołem Bursztynki

Pożegnania nadszedł czas?

W Mieroszynie odbyła się niecodzienna uroczystość. Po długoletniej aktywności  na rzecz swego środowiska, na zasłużony odpoczynek odszedł Edward Lieske ? 75.letni działacz społeczny, były sołtys, animator kultury a ostatnio gospodarz Wiejskiego Domu Kultury i kierownik zespołu ?Bursztynki?. Oprócz członków zespołu, nestora żegnali m.in. Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck oraz Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck. Były kwiaty i prezenty, jak również nie zabrakło słów uznania i podziękowania pod adresem  zasłużonego człowieka. Warto przypomnieć, że w latach młodości był? najmłodszym sołtysem w gminie. Natomiast ostatnio? najstarszym sołtysem w gminie. W ponad 55.letniej przestrzeni czasowej organizował we wsi życie sportowe, kulturalne i gospodarcze. Był głównym krzewicielem  słynnych ?sobótek? mieroszyńskich.  Kreował ruch agroturystyczny. M.in. zainicjował organizację  festynów agroturystycznych. Od kilkunastu lat ? dzięki niemu –  w Mieroszynie działa zespół folklorystyczny ?Bursztynki?, który ubarwia artystycznie szereg imprez kulturalnych w gminie. Zespół ten jest również ?ambasadorem? gminy i kultury kaszubskiej w wielu regionach kraju i zagranicą.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6225115487253139713]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content