Ferie 2016 w Parku Kulturowym w Rzucewie

Brak śniegu nie przeszkodził w doskonałej zabawie, dzieci i młodzieży, zorganizowanej przez pracowników Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w pierwszym tygodniu ferii. Udział w warsztatach krzemieniarskich i turnieju w rzucaniu oszczepem pozwolił poznać niektóre aspekty pracy łowcy z epoki kamienia. Pan Andrzej Wędzik opowiadał o krzemiennych narzędziach i sposobach dawnych polowań. Tajemnice szkieletu ludzkiego odkrywała przed nami Pani Aleksandra Pudło . Dowiedzieliśmy się czym różni się szkielet kobiety od szkieletu mężczyzny, na co chorowali dawni mieszkańcy Pomorza i jaka była ich dieta. Pan Józef Roszmann pokazał nam jak wyglądała obróbka rogów i co z nich wykonywano. To właśnie na Kaszubach przetrwała tradycja używania tabaki i przechowywania jej w rogowych tabakierkach. Prowadzone przez Pana Piotra Rumanowskiego zajęcia plastyczne pokazały zdolności manualne uczestników. Z przygotowanej wcześniej gliny wyklejano kopie dawnych naczyń, narzędzia codziennego użytku i figury ulubionych zwierząt. Wszystkie przygotowywane prace uczestnicy   zająć otrzymali na własność. Zajęcia dodatkowe min. ognisko przygotował Pan Krzysztof Garstkowiak.

Zapraszamy do Parku Kulturowego w czasie drugiego tygodnia ferii.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6254068516866990385]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content