• Edukacja

Ferie zimowe w Osadzie łowców Fok

W chacie kaszubskiej trwają zorganizowane zajęcia dla dzieci z Gminy Puck. W specjalnym bloku programowym przygotowaliśmy spotkania o zróżnicowanej tematyce. Można uczestniczyć w zajęciach plastycznych, słuchać wykładów ilustrowanych multimedialnie, zwiedzać muzeum z przewodnikiem. Ciekawe spotkania, które zawsze noszą akcent promujący prehistorię Gminy Puck kończą się przy rozpalonym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję gościć dzieci z Zespołu Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, Wiejskiego Klubu Kultury w Sławutowie oraz okolicznych wsi. Interesujący wykład na temat ozdób z bursztynu odnalezionych w czasie wykopalisk archeologicznych, wygłosiła Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. W oparciu o tą wiedzę i historyczne wzory młodzież wykonywała różne rodzaje ozdób z gliny. Zajęcia plastyczne przygotował pracownik OKSiT w Gminie Puck Pan Piotr Rumanowski, który także prowadził całe spotkanie. Na zakończenie przy sprzyjającej zimowej aurze mili goście piekli kiełbaski przy ognisku, które jak zawsze rozpalił Pan Krzysztof Garstkowiak pracownik OKSiT w Gminie Puck.

Zapraszamy na kolejne spotkania w okresie ferii zimowych do Osady Łowców Fok w Rzucewie.