Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Ferie zimowe w Osadzie łowców Fok

Ferie zimowe w Osadzie łowców Fok

W chacie kaszubskiej trwają zorganizowane zajęcia dla dzieci z Gminy Puck. W specjalnym bloku programowym przygotowaliśmy spotkania o zróżnicowanej tematyce. Można uczestniczyć w zajęciach plastycznych, słuchać wykładów ilustrowanych multimedialnie, zwiedzać muzeum z przewodnikiem. Ciekawe spotkania, które zawsze noszą akcent promujący prehistorię Gminy Puck kończą się przy rozpalonym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję gościć dzieci z Zespołu Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, Wiejskiego Klubu Kultury w Sławutowie oraz okolicznych wsi. Interesujący wykład na temat ozdób z bursztynu odnalezionych w czasie wykopalisk archeologicznych, wygłosiła Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. W oparciu o tą wiedzę i historyczne wzory młodzież wykonywała różne rodzaje ozdób z gliny. Zajęcia plastyczne przygotował pracownik OKSiT w Gminie Puck Pan Piotr Rumanowski, który także prowadził całe spotkanie. Na zakończenie przy sprzyjającej zimowej aurze mili goście piekli kiełbaski przy ognisku, które jak zawsze rozpalił Pan Krzysztof Garstkowiak pracownik OKSiT w Gminie Puck.

Zapraszamy na kolejne spotkania w okresie ferii zimowych do Osady Łowców Fok w Rzucewie.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content