Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Festiwal Fair Play Football3 2018 w Mrągowie

„S_PORT” Stowarzyszenie Port z Pucka przystąpiło w marcu 2018 roku do ogólnopolskiego Fair Play Programu, który organizowało w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mieroszynie. Pomysłodawcą tego edukacyjno-społecznego projektu było Młodzieżowe Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych z Mrągowa. Szesnaście drużyn z każdego województwa w Polsce rywalizowało, by znaleźć się wśród najlepszych i zakwalifikować się do finału w dniach 3-6 sierpnia 2018 roku. Zadaniem uczniów i ich Lidera nauczyciela w-f Dawida Pomorskiego było:
1. realizowanie zajęć z Football 3,
2. wykonanie zadania o nazwie „Zróbmy coś dobrego”
3. zorganizowanie Festivalu Fair Play Football3 w lokalnej szkole.
Efekt działań został bardzo wysoko oceniony i w nagrodę 9 uczniów wraz ze swoim liderem pojechała do Mrągowa. Podczas pobytu mocno się zintegrowała i zebrała wiele bezcennego doświadczenia od drużyn z Maszewa Dużego (mazowieckie), Powidza (wielkopolskie), Nowej Góry (mazowieckie), Jabłoni Kościelnej (podlaskie) oraz Mrągowa (warmińsko-mazurskie).
Podczas festivalu uczestnicy każdej z miejscowości zostali poprzydzielani do czteroosobowych przypadkowych drużyn. W ten sposób gra wymagała od nich: tolerancji, odnalezienia się w nowej grupie i akceptacji różnorodności. Gratulujemy MSIS Młodzieżowemu Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych z Mrągowa za świetny koncept na realizację Programu Fair Play, perfekcyjną organizację i bardzo miłe ugoszczenie. Natomiast Wójtowi Gminy Puck Tadeuszowi Puszkarczukowi dziękujemy za sfinansowanie wyjazdu, a naszym wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za trud włożony w realizację zadania od 15 marca do 15 lipca 2018.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content