• Edukacja
  • Festiwal Kultury Szkolnej Gminy Puck ? Żelistrzewo 05.06.2014

Festiwal Kultury Szkolnej Gminy Puck ? Żelistrzewo 05.06.2014

Komunikat z Festiwalu Kultury Szkolnej Gminy Puck

 

Dnia 05 czerwca 2014 roku w Żelistrzewie m.in. z udziałem Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka – odbył się Festiwal Kultury Szkolnej Gminy Puck. Podczas imprezy podsumowano dorobek kulturalny szkół w okresie kończącego się roku szkolnego. Podsumowano również konkursy wystawiennicze dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Na scenie pojawili się najlepsi artyści ? laureaci gminnych konkursów artystycznych. M.in. zespół teatralny ze Swarzewa (najlepszy w gminie już od dziesięciu lat), najlepsi recytatorzy języka polskiego, języka kaszubskiego, młodzi literaci i to zarówno w języku polskim jak i kaszubskim. Raz jeszcze widzowie mieli możliwość podziwiać talenty wokalne. Zaprezentował się m.in. chór szkolny z Darzlubia. Wyświetlono projekcję filmu ?Wiosna w mojej wsi? przygotowany na konkurs ?Poznajemy naszą Małą Ojczyznę? przez uczniów SP w Strzelnie. Dyrektor SP Swarzewo Bożena Korth otrzymała z rąk dyrektora OKSiT w Gminie Puck Jana Dettlaffa ? pamiątkowy dyplom za najlepsze osiągnięcia kulturalne w Gminie Puck wśród szkół. Natomiast Krystyna Kaczykowska z Mrzezina odebrała dyplom za ?odkrycie roku?. Dotyczy zespołu teatralnego ?Wesoła Gromadka?, który ? wspólnie z zespołem ze Swarzewa ? zakwalifikował się na przegląd wojewódzki.

Imprezie towarzyszyła wystawa plastyczna, fotograficzna i twórczości ludowej, najlepszych artystów, wyróżnionych w konkursie. Oni również odebrali nagrody za osiągnięcia.

Brunon Ceszke

Wyniki: Konkursy wystawiennicze?2014 – pobierz

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6021755438847237537]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content