Festyn Turystyczno-Rekreacyjny ?P? naszi stegnie?? w Mechowie

Promocja zdrowego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu na łonie swojej Małej Ojczyzny ? to główny cel Festynu Turystyczno-Rekreacyjnego ?P? naszi stegnie? zorganizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz sołectwo Mechowo. Miłośnicy nordic walking i rowerzyści dotleniali swoje organizmy urokliwymi zakątkami mechowskich lasów. Na boisku przed klubem czekały na wszystkich ?Wesołe Miasteczko? i ?rekreacyjna ścieżka zdrowia?. W ramach czwórboju rekreacyjnego rzucano lotką, ścigano się w slalomie piłkarskim, skakano przez skakankę oraz próbowano jeździć na rowerze? żółwim tempem. W ramach konkursów widowiskowych: celowano do baloników, biegano w workach, rodzinnie jeżdżono? na nartach a także próbowano sił w dyscyplinie zwanej ?speed baal?. Dla chętnych przygotowano strażacki tor przeszkód. Nie obyło się nawet bez konkursu? ?zakręcony turysta?. Tradycyjnie zmierzono wiedzę uczestników imprezy w edukacyjnej ścieżce przyrodniczo-kulturowej, traktującej o Mechowie i najbliższej krainie. Wszyscy startujący w ?widowiskowych? jak i zwycięzcy rekreacyjnych konkurencji otrzymali nagrody.

W tej imprezie nie tyle liczyło się zwycięstwo, co sam udział. Toteż w większości nagrody losowano spośród uczestników konkursów. A nagród było mnóstwo. Wręczali je Andrzej Janusz ? sołtys Mechowa i Krystyna Muttke ? animator kultury w Mechowie. Na listę sponsorów wpisali się: firma kosmetyczna ?Mongrid? z Mechowa, Mariola i Jarosław Ceynowa ? ogrodnictwo z Mechowa, Izabella i Marek Morek ? szkółka ogrodnicza z Mechowa, sklep ?Gosia? z Mechowa, hurtownia ?Agma? z Pucka, restauracja ?EMI? z Pucka, gospoda ?Golonka? z Darzlubia, a także mieszkańcy Mechowa: Bogusława Wirkus, Bożena Janusz i Maria Lange. Kaszubski klimat na mechowskiej ?stegnie? tworzył zespół ?Bursztynki? z Mieroszyna, natomiast urok tutejszych lasów odkrywano na stoisku miejscowego leśniczego Ryszarda Wirkusa. Po tegorocznej ?ścieżce? prowadzili: Wiesława Roszman-Selin i Dawid Pomorski. Mechowska ?stegna? odbiła się echem muzyki zespołu ?Bolero? do późnych godzin nocnych.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content