Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • [VIDEO, FOTO] Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2014 w Parku Kulturowym w Rzucewie już za nami

[VIDEO, FOTO] Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2014 w Parku Kulturowym w Rzucewie już za nami

Odwiedziło nas liczne grono turystów. W czasie trwania wydarzenia można było  bezpłatnie zwiedzać wystawę przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Zorganizowano Drugi Pomorski Turniej w rzucaniu oszczepem, pokazy obróbki krzemienia, wyrobu narzędzi z krzemienia, drzewa, rogu i kości. Można też było uczestniczyć w pracach warsztatu garncarskiego. Prezentowano metody wędzenia ryb, przygotowywania dziegciu, efekty pracy zielarza Wydarzeniu towarzyszyły liczne stoiska w których eksponowano  dzieła twórców ludowych.. Gości bawiła muzyka w wykonaniu zespołu folklorystycznego, można też było posmakować miejscowych wyrobów kulinarnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa.


[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6059755899642928129]

Więcej zdjęć na www.oksitpuck.pl

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content