[VIDEO, FOTO] Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2014 w Parku Kulturowym w Rzucewie już za nami

Odwiedziło nas liczne grono turystów. W czasie trwania wydarzenia można było  bezpłatnie zwiedzać wystawę przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Zorganizowano Drugi Pomorski Turniej w rzucaniu oszczepem, pokazy obróbki krzemienia, wyrobu narzędzi z krzemienia, drzewa, rogu i kości. Można też było uczestniczyć w pracach warsztatu garncarskiego. Prezentowano metody wędzenia ryb, przygotowywania dziegciu, efekty pracy zielarza Wydarzeniu towarzyszyły liczne stoiska w których eksponowano  dzieła twórców ludowych.. Gości bawiła muzyka w wykonaniu zespołu folklorystycznego, można też było posmakować miejscowych wyrobów kulinarnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa.


[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6059755899642928129]

Więcej zdjęć na www.oksitpuck.pl

Wybierz interesujący układ