Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

[FOTO, VIDEO] Komunikat z Inauguracji Roku Kulturalnego 2014/2015 Gminy Puck

Dnia 26 października 2014 roku o godz. 16.00 w Żelistrzewie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2014/2015 Gminy Puck. W ramach Inauguracji odbyły się Klubowe Konfrontacje Artystyczne poświęcone twórczości poetyckiej św. Jana Pawła II/Karola Wojtyły. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck- Pan Jan P. Dettlaff.

Montaż słowno ? muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II został przygotowany przez Wiejski Klub Kultury z Połczyna, natomiast poezję  prezentowali artyści z poszczególnych placówek kultury Gminy Puck. W klimat spotkania wprowadził zebranych również  Zespół ?Bursztynki? z Mieroszyna.

Podczas wieczoru poświęconemu kulturze i sztuce Gminy Puck wręczono nagrodę konkursową Klubowego Bursztynowego Lauru najlepszemu klubowi OKSiT w Gminie Puck. Tegorocznym laureatem został Wiejski Klub Kultury w Leśniewie. Laur z rąk Wójta Gminy Puck odebrała gospodarz placówki Jadwiga Siniczyn. Do grona wyróżnionych dołączyły również Wiejski Klub Kultury z Połczyna (gospodarz Beata Jeka) oraz Wiejski Klub Kultury z Połchowa (gospodarz Mariola Parchem).

Wśród zaproszonych gości byli m.in. : Tadeusz Puszkarczuk- Wójt Gminy Puck, Jerzy Tkaczyk- v-ce Wójt Gminy Puck, Kazimierz Czernicki- Przewodniczący Rady Gminy Puck, Zygmunt Wiśniewski- v-ce Starosta Powiatu Puckiego.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, gospodarzem Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie.

 

 

Pełna galeria na 24kaszuby.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6074768232500723105]

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: