Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Gmina Puck: Artystycznie i ludowo przy 216

Instalacja artystyczna 3D ?Prace w polu? to nowa propozycja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w ramach cieszącej się dużą popularnością akcji Folk on the Street. Twórcami i inicjatorami akcji „Prace w polu” jest grupa Etnograff z Bielska-Białej, którą tworzą Katarzyna i Maciej Szymonowiczowie. Dzięki działaniom WOAK-u, pomysł zostanie przeniesione w cztery kierunki na mapie Polski (północ-południe-wschód-zachód), stając się tym samym otwartą dla szerszej zaangażowanej publiczności akcją artystyczną

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck miał przyjemność brania udziału w powyższej akcji na północy kraju. Nasze działania miały miejsce w Połchowie w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 216 prowadzącej na Hel. Twórcą kompozycji wzoru kaszubskiego wykorzystanej jako szablon był dyrektor OKSiT w Gminie Puck dr Jan P Dettlaff. Do dziś podziwiać można baloty z sianokiszonką stojące przy drodze. Poniżej fotorelacja z akcji.

Autor zdjęć Mariola Parchem OKSiT w Gminie Puck

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content